Blog

Estetik Diş Hekimliği ve Beyazlatma

Günümüzde gerek aktif iş ve sosyal hayatlarımız ve teknolojinin de hızlı gelişmesi ile estetik beklentilerimiz ön plana çıkmaktadır.

Diş Çürükleri

Dişlerde oluşan çürüklere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Diş Hekimi Zuhal Oygur, önemli açıklamalarda bulundu.

Porselen Lamina

Diş Hekimi Zuhal Oygur, lamina porselen uygulamasının ön dişlere uygulanan ve gülüş estetiği için oldukça önemli

Hamilelik Döneminde Dişler

Diş Hekimi Zuhal Oygur, “Hamilelik döneminde kadınların mutlaka diş kaybı yaşayacağına dair bir inanç vardır.

Buruksizm rahatsızlığı olan hastalarda Estetik diş tedavileri nasıl yapılır?

Diş Hekimi Zuhal Oygur, “Ortodonti, dişlerin çene ardındaki çapraşıklıklarının tedavisini içeren bilim dalıdır.

Buruksizm rahatsızlığı olan hastalarda Estetik diş tedavileri nasıl yapılır?

Bruksizm(Diş Gıcırdatma ve sıkma), Genellikle uyku sırasında gerçekeleşen dişlerin istem dışı ve güçlü bir şekilde sıkılarak yapılan bir harekettir.

Diş Gıcırdatan Hastalara Lamina Porselen Uygulaması

Lamina porselen uygulaması ön dişlere uygulanan ve gülüş estetiği için oldukça önemli olan bir tekniktir. Porselenin yapısının güçlendirilmesi ile inceltilmesi sağlanır ve elde edilen ince yapraklar dişlere uygulanır.

Fast & Fixed tedavisinin en büyük avantajı: Zaman

Beklenmeyen diş kayıpları sonrasında implant sürecinde eksik dişle yaşamak istemeyenler için etkili bir çözüm sunan Fast & Fixed yöntemi ile saatler içerisinde eksik dişlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hamilelikte Diş Tedavisi Yaptırılır mı?

Hamilelik döneminde kadınların mutlaka diş kaybı yaşayacağına dair bir inanç vardır. Ancak bu inanç bilimsel veriler ile desteklenmemektedir. Hamilelik esnasında bebeğin ihtiyacı olan kalsiyumu annenin dişlerinden...

Sigara Kullanımı İmplant Yapılmasına Engel midir?

Kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen sigara kullanımı, diş tedavilerinde de olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olur. İmplant tedavisi süreci nedeniyle oldukça uzun ve detaylıdır. Bu süreçte sigara içilmemesi oldukça önemliyken tedavi öncesinde sigara kullanan kişilerde tedavinin başarı oranı azalır.

Son Zamanların Trendi: “Diş Beyazlatma Kalemi” Zararlı mı?

Diş ve diş eti sağlığı insanlar için oldukça önemlidir. Yanlış bilgiler yüzünden dişlere ve diş etlerine zarar vermek tedavisi ve geri dönüşü zor durumlara neden olabilir. Diş beyazlatma kalemi ile bembeyaz dişlere sahip olmak isteyenler bu ürünlerin faydaları ve zararları hakkında detaylı bilgi edinmelidir. Aksi takdirde yanlış uygulamalar yüzünden dişlere kolayca zarar vermek mümkündür.

Şeffaf Aparey mi? Tel Tedavisi mi?

Çene darlığı gibi sorunları ortadan kaldırmak ve diş diziliminin olması gerektiği şekilde ilerlemesine imkan tanımak için ortodontistler tarafından farklı tedavi yöntemleri kullanılır. Diş telleri ortontide dişleri hareket ettirmek için kullanılan yöntemlerden birisidir. Şeffaf aparey ise herhangi bir tel kullanılmadan ortodonti tedavisini mümkün kılan bir yöntemdir

Lazer ile Gülüş Tasarımı Yapılabilir mi?

Her geçen gün yaygınlaşan gülüş tasarımı ile ilgili işlemlerde en etkili kullanılan tekniklerden birisi de lazer uygulamalarıdır. Yumuşak doku ve sert doku için kullanılan uygulamalar birbirinden farklı olsa da lazer tekniği özellikle yumuşak doku uygulamalarında öne çıkarken aynı zamanda sert doku uygulamalarında da yardımcı teknik olarak kullanılır.

Porselen Kaplama ile Zirkonyum Kaplama Arasındaki Fark Nedir?

Zirkonyum ve porselen de diş tedavisi sürecinde olan kişilerin sıkça duydukları terimler arasında yer alır. Diş tedavisinde en doğru karar vermek için tekniklerin ve malzemelerin detayını bilmek gerekir. Diş eksikliği ya da diş üzerindeki yıpranmaların tedavisinde kullanılan kaplamlar porselen ve zirkonyumdan yapılır.

Porselen Laminaların Ömrü Ne Kadardır?

Porselen lamına uygulaması uzun yıllardır diş hekimleri tarafından yapılsa da her geçen gün tekniğin ve malzemenin geliştirilmesi ile günümüzde oldukça etkili bir uygulama olarak bilinmektedir. Porselen lamına uygulaması uzun yıllar boyunca dayanıklılık gösterir. Porselen lamina uygulaması yapılan dişlerde uygulamanın yenilenmesi için diş ya da diş etinde bir sorun meydana gelmesi gerekir. Uygulamayı yaptırdıktan sonra her insanın yaptırması gereken 6 aylık rutin kontrolleri yaptırmak önemlidir.

“Tavşan Diş Estetiği” Trendi!

Tavşan diş estetiği özellikle ünlüler tarafından çok sık tercih edilen bir operasyon olsa da bu görünüme sahip ünlü simaların sayısındaki artış insanlarında ilgisini çekiyor. Gülüş tasarımı ile dikkat çekici dişlere ve gülümseye sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen tavşan diş estetiği farklı teknikler ile yapılıyor. Zirkonyum, kompozit ve porselen lamina veneer; tavşan diş estetiğinde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Copyrights © 2019 Güneydent